راه‌های افزایش بی‌دردسر ترافیک وب سایت

 

راه‌های افزایش بی‌دردسر ترافیک وب سایت

موضوع این مطلب: ترفندهای کامپیوتر و اینترنت

 

همه کسانی که دستی در تجارت الکترونیکی دارند، به‌دنبال راهی برای افزایش ترافیک وب سایت خود و در واقع افزایش تعداد بازدیدکنندگان آن هستند. برای این منظور راه‌های متعددی وجود دارد که برخی از آنها نیازمند صرف هزینه‌های هنگفت و برخی نیز رایگان است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این موارد اشاره خواهیم کرد و شرحی در وصف هر یک از آنها آورده می‌شود، اما محور مقاله ما شناسانیدن و به‌کار بردن راهکارهای رایگان برای افزایش ترافیک وب سایت است.


برای این‌که بتوانید یک تجارت موثر داشته باشیم، باید بتوانیم ترافیک بیشتری را از آن خود کنیم و این امر امکان‌پذیر نیست، مگر جذب ترافیک آزاد موتورهای جستجو. برای خبرگی در این زمینه، مفاهیم پایه‌ای وجود دارند که نخست باید با آنها آشنا شویم. این مفاهیم کمی پیچیده‌اند، اما برای افزایش ترافیک وب سایت باید آن را درک کرده و به کار ببریم.

بایدها و نبایدها

ابتدا، چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟ خیلی از افراد بازدیدکنندگان را به‌سمت صفحات مالی سوق می‌دهند و در بیشتر مواقع، این استراتژی راهکار مناسبی نیست.چه کاری را باید انجام دهیم؟ کاری که برای همه وب سایت‌ها، برای سال‌های متمادی موفق خواهد بود، تولید محتواست. برای افزایش ترافیک وب سایت خود، شما سه کار اساسی را باید انجام دهید:

1– ساختن وب سایتی که بازدید کنندگان بتوانند از آن به‌راحتی استفاده کنند.

2– به‌کار بردن تکنیک‌های مختلف برای ترقی وب سایت خود. ‌ ‌

3– نظارت بر پیشرفت و تنظیم نتایجی که مد نظرمان است.

روش‌های رایگان افزایش ترافیک وب سایت

روش‌های رایگانی برای افزایش ترافیک وب سایت وجود دارد،‌ که برخی از این روش‌ها به‌خوبی کار می‌کنند و پاره‌ای نیز خیر. برخی از این روش‌ها به‌عنوان یک راه حل قطعی محسوب می‌شوند و برخی نیز فقط در تجارت خوب کار می‌کنند. در ذیل روش‌های مذکور شرح داده شده‌اند:

1– محتوا

سایت بدون محتوا‌ ‌هیچ چیزی ندارد. در واقع شاید بهترین راه برگشت سرمایه، بالا بردن کیفیت محتوای سایت است. به‌عبارت دیگر، راه نهایی برای افزایش ترافیک سایت است.محتوای وب سایت شامل چیزهایی است که اطلاعاتی را برای بینندگان فراهم می‌کنند. زمانی که از محتوای سایت صحبت می‌شود، ‌افکار افراد بر متن متمرکز می‌شود، در حالی‌که محتوای سایت می‌تواند عکس،‌ صدا، ویدئو یا فایل باشد. تعداد کلمات زیاد در سایت، کلیدواژگان زیادی را برای موتورهای جستجو فراهم می‌آورد، ‌همچنین تعداد صفحات زیاد باعث افزایش رتبه صفحه1‌ ‌می‌گردد. کار، روی محتوا یکی از استراتژی‌های مفید برای افزایش ترافیک سایت است.

2– پیوندهای درونی ‌ ‌

لینک‌های درونی2‌ ‌برای افزایش ترافیک سایت بسیار ضروری هستند. وب سایت شما بدون لینک‌ها برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو فاقد اعتبار است. موتورهای جستجوگر تاکید خاصی بر لینک‌های ورودی دارند و اگر سایت‌های دیگر به سایت شما لینک داده باشند، یعنی شما سایت قابل قبول و با ارزشی را ارائه می‌دهید. همچنین لینک ورودی برای اسپایدرهای موتورهای جستجوگر به‌عنوان یک گواهی‌نامه از حضور آنلاین سایت تلقی می‌شود. بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو با گردش روی لینک‌های موجود در سمت چپ و راست صفحه وب سایت شما موجب افزایش اعتبار و رتبه وب سایت می‌شوند. ‌ ‌

3– بلاگینگ

ارائه خدمات وبلاگ یا بلاگینگ3‌ ‌امتیازاتی به‌همراه دارد، البته اشکالاتی نیز دارد، ‌اما شگفت آنکه ترافیک وب سایت شما را افزایش می‌دهد. همان‌گونه که گفتیم، تولید محتوا یک راه مفید برای افزایش ترافیک وب سایت است و صد البته وبلاگ یک راه مهم برای افزایش محتوا است. توسط بلاگینگ محتویات وب سایت شما به‌سرعت افزوده می‌شود، و به‌دلیل وجود لینک‌های بسیار در آن، بر ترافیک سایت شما اثرگذار است. همچنین این مساله باعث دلگرمی بازدیدکنندگان برای تعامل با سایت شما می‌گردد. ‌اشکال بلاگینگ در این است که پس از مدتی با گستردگی زیاد متون اضافه شده به وب سایت و عدم تمرکز در به‌کارگیری واژگان کلیدی انتخاب شده، نظارت بر آن دشوار می‌گردد.

4– وبلاگ نویسی مهمان ‌ ‌

راه‌ دیگر افزایش ترافیک وب سایت، وبلاگ‌نویسی مهمان4‌ ‌است. این ویژگی در واقع، قرار دادن امکانی برای بازدیدکنندگان است که بتوانند نوشته‌هایشان را به وب سایت شما ارسال کنند. البته وب سایت باید پتانسیل‌هایی داشته باشد تا بتواند بازدیدکنندگان را به‌خود جذب کند.

5– نشانه‌گذاری اجتماعی

این روش یک راه خوب برای ایجاد لینک‌های فعال برگشت به سایت و افزایش ترافیک آن است. نشانه‌گذاری عمومی™اجتماعی5‌ ‌به این معنا است که با مشارکت و استفاده از نیروی همه کاربران اینترنت، ‌صفحات اینترنتی را برچسپ‌گذاری ‌(Tag)‌ کنیم. در واقع، اساسا به‌جای این‌که برچسپ‌ها را برای خود حفظ کنیم با قرار دادن آنها در سایت‌های نشانه‌گذاری اجتماعی آنها را با همه کاربران اینترنتی به اشتراک می‌گذاریم. سایت‌های بسیاری برای نشانه‌گذاری اجتماعی به‌راه افتاده‌اند، که از میان آنها نمونه‌های خارجی ‌ del.icio.us‌ و ‌dig.com‌‌ هستند و از نمونه‌های داخلی نیز ‌balatarin.com‌ و ‌mohand.es‌ را می‌توان نام برد.

6– ارائه مقاله ‌ ‌

ارائه مقاله6‌ ‌این روش یکی از راه‌های مطلوب برای افزایش ترافیک وب سایت شما است. به این صورت که شما با قرار دادن مقالات در سایت خود و یا واسط شدن بین تقاضا‌دهنده مقاله و سایت‌هایی که ارائه‌دهنده مقاله مورد نظر هستند، می‌توانید تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. از مشکلات رایج در این زمینه، کامل نبودن مقالات و یا درست نبودن لینک‌ها است، ‌که به این موارد باید توجه شود. ‌‌ارائه مقاله مزایایی دارد که در زیر لیست شده است:

– افزایش ترافیک از طریق موتورهای جستجو

– افزایش ترافیک از طریق لینک های مستقیم

– بهبود وضعیت موتور جستجو

– افزایش تعداد کلمات کلیدی

– افزایش تعداد ارجاعات

– افزایش تعداد وب سایت های زیرمجموعه.

7– روش‌های پرداختی

روش‌های پرداختی در وب سایت دارای ریسک و هزینه هستند. فعالیت‌های تجاری که دارای بازگشت سرمایه باشند، می‌توانند از این روش‌ها بهره برند. اگر مدل تجاری شما دارای بازدهی مناسب باشد، می‌توانید با استفاده از روش‌هایی مانند پرداخت به وسیله کلیک یا لینک7، برای سایت خود ترافیک مجازی ایجاد کنید. البته با فعالیت‌های پرداختی برای افزایش ترافیک وب سایت، هزینه گزافی را پرداخت خواهید کرد، در حالی که با روش‌های رایگان نیز می‌توانید جذابیت سایت خود را بالا ببرید و فروش خود را افزایش دهید.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید